دانلود کتاب های معماری

دانلود کتاب معماری : میس واندر وهه ، زندگی نامه معمار
عنوان کتاب : mies van der rohe – architectural monographs
نویسنده: 
انتشارات: 
کد کتاب : ۰۱۲۲۰۱۲۲۵
توضیحات:
میس واندر وهه، رئیس مدرسه باوهاوس پس از والتر گروپیوس و هانس مایر از نوامبر سال ۱۹۳۰ ، از ابتدا ی به دست گیری مدیریت این مدرسه با چالشهای جدی روبرو شد، سیستم آلمان نازی و سخت گیری های آن زمان ابتدا به جابجایی و در نهایت به بسته شدن مدرسه انجامید.
در سال …. میس به آمریکا سفر کرد و مدیریت مدرسه معماری …… را به عهده گرفت ، او کارهای ارزشمند زیادی را در آمریکا انجام داد . از جمله این کارها خانه فارنزورث، کراون هال، پاویون، بارسلون ( که یکی از کارهای شاخص او و بیان کننده اندیشه های میس است) و……..
جمله کمتر بیشتر است (less is more) یکی از جملات پایه ای مدرنیسم است که بعدها مورد انتقاد پست مدرنیست ها قرار گرفت به طوری که چارلز مور جمله (moore is more) بیشتر بیشتر است را جایگزین آن دانست…
میس یکی از پیامبران معماری دهه ۶۰ است که کارهایش پس از سالها توسط شاگردانش و نیز سایر معماران مورد تقلید قرار گرفت. کارهای او، دقت در جزئیات ،مهارت در استفاده از فلز و شیشه و حداکثر مینیمالیسم را به تصویر کشیده است. هنوز و همیشه این معمار الگویی برای ماست…

لینک دانلود ۱( سرور ۴shared ) : میس واندر وهه ، زندگی نامه معمار
لینک دانلود ۳( سرور mediafire) : میس واندر وهه ، زندگی نامه معمار
پسورد فایل : www.memarchitect.com
حجم فایل : حدود ۶۵ مگابایت
فرمت فایل : pdf تصویری
تعداد صفحات : ۱۱۱ صفحه

دانلود کتاب معماری : میس وان در روهه ، ویلاهای کرفلد

عنوان کتاب : mies van der rohe, the Krefeld villas
نویسنده: kent kelienman and leslie van duzer
انتشارات: Princeton Architectural Press, New York
کد کتاب : ۰۱۲۱۰۱۲۲۵
توضیحات:
شهرستان شهید پرور، ولایت مدار و همیشه در صحنه کرفلد، از شهرستانهای کشور آلمان با مردمی مهمان نواز و خون گرم، معرف حضور دوستان هست، بافت سنتی این شهرستان با معماری سنتی و بومی و آموزه های اسلامی گره خورده است … در حال نوشتن تحقیق در خصوص یک روستا یا شهر در ایران هستید؟ نوشته گفته شده برای هر شهری در ایران صدق میکند.
در کتاب پیش رو، کارهایی از معمار شهیر، میش وان در روهه را در کرفلد آلمان ببینید، همچنین در خصوص کرفلد در ویکی پدیا بخوانید:
کرفلد یکی از شهرهای ایالت نوردراین-وستفالن در غربی آلمان است. این شهر در ناحیهٔ جنوب غربی منطقه رور واقع شده و مرکز شهر تنها چند کیلومتر با رودخانهٔ راین فاصله دارد؛ به‌طوری‌که بخش «یوردینگن» به‌طور کلی در داخل این رودخانه واقع شده‌است.
شهر کرفلد از طریق بزرگراه به شهرهای کلن، نیجمگن، آخن، دوسلدورف، دورتموند و کاسل مرتبط می‌شود. این شهر هم‌چنین به شهر مخملی و ابریشمی شهرت یافته‌است.
در بیش‌تر مناطق تازه‌تأسیس کرفلد مردم به مطالعه علاقه‌مندند. به طوری که در مراسم سالیانه‌ای از ۳۰ دبیرستان برگزیده و از دانش‌آموزان و والدین آن‌ها تجلیل می‌شود. امروزه در اطراف کرفلد آموزش زبان آلمانی رواج پیدا کرده‌است…

لینک دانلود ۱( سرور ۴shared ) : میس وان در روهه ، ویلاهای کرفلد
لینک دانلود ۳( سرور mediafire) : میس وان در روهه ، ویلاهای کرفلد
پسورد فایل : www.memarchitect.com
حجم فایل : حدود ۲۳ مگابایت
فرمت فایل : pdf واقعی ( با امکان انتخاب متن )
تعداد صفحات : ۱۴۴ صفحه

دانلود کتاب معماری : لکوربوزیه ، آنالیز فرمی

عنوان کتاب : le corbusier, analisis de la forma
نویسنده: geoffrey h. baker
انتشارات: GG
کد کتاب : ۰۱۲۰۰۱۲۲۳
توضیحات:
کتاب حاضر به تحلیل فرمی و تحلیل های ترسیمی بسیار جالبی در خصوص برخی از کارهای لکوربوزیه می پردازد، ترسیمات و سه بعدی های کتاب به صورت دستی صورت گرفته و همین لطف خاصی به کار بخشیده است. در نتیجه ضمن مشاهده آثار تحلیل شده لکوربوزیه ،به شناختی در خصوص نحوه تحلیل یک بنا نیز دست خواهید یافت . بیشتر از ویلاهای طراحی شده توسط این معمار بزرگ در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است. تحلیل ویلا ساووی را حتما ببینید.
اگر شناخت کافی نسبت به همه کارهای لکوربوزیه ندارید، حداقل کلیسای رونشان و ویلا ساووی را به خوبی می شناسید (نیچه). متاسفانه کتاب به زبان انگلیسی نیست ولی باعث نمی شود که آنرا به شما پیشنهاد نکنیم…
کتاب را از آدرس های زیر دانلود کنید:

لینک دانلود ۱( سرور ۴shared ) : لکوربوزیه ، آنالیز فرمی
لینک دانلود ۳( سرور mediafire) : لکوربوزیه ، آنالیز فرمی
پسورد فایل : www.memarchitect.com
حجم فایل : حدود ۴۰ مگابایت
فرمت فایل : pdf تصویری
تعداد صفحات : ۳۶۵ صفحه


دانلود کتاب معماری : معرفی معماران معاصر: KPF

عنوان کتاب : KPF
نویسنده: 
انتشارات: china architecture and building press
کد کتاب : ۰۱۱۷۰۱۲۲۲
توضیحات:
خان، پدرسون، فاکس (به انگلیسی: Kohn Pedersen Fox) مشهور به کی پی اف (به انگلیسی: KPF) یکی از بزرگترین شرکت‌های معماری جهان است.
این شرکت آمریکایی در سال ۱۹۷۶ در فیلادلفیا و توسط یوجین خان (به انگلیسی: Eugene Kohn)، ویلیام پدرسون (به انگلیسی: William Pedersen)، و شلدون فاکس (به انگلیسی: Sheldon Fox) تاسیس گردید. یوجین خان مدتی برای وینسنت کلینگ و ولتون بکت کار کرد، و همانند شلدون فاکس دانش آموختهٔ دانشگاه پنسیلوانیا بود. پدرسون در دانشگاه مینسوتا و ام آی تی تحصیل کرد و برای آی ام پی کار کرد.
این شرکت امروزه در اروپا و آسیا نیز شعبات بزرگی دارد و تاکنون جوایزی را نیز به نام خود کرده.از مهمترین کارهای جدید این شرکت، مرکز مالی جهانی شانگهای است … (برگرفته از ویکی پدیا)…
کتاب را از آدرس های زیر دانلود کنید:

لینک دانلود ۱( سرور ۴shared ) : معرفی معماران معاصر: KPF
لینک دانلود ۳( سرور mediafire) : معرفی معماران معاصر: KPF
پسورد فایل : www.memarchitect.com
حجم فایل : حدود ۷۰ مگابایت
فرمت فایل : pdf تصویری
تعداد صفحات : ۲۱۲ صفحه


دانلود کتاب معماری : معرفی معمار معاصر: ژان نوول


عنوان کتاب : jean nouvel
نویسنده: 
انتشارات: 
کد کتاب : ۰۱۱۶۰۱۲۲۱
توضیحات:
ژان نوول معمار بزرگ فرانسوی، برنده پریتزکر سال ۲۰۰۸، خالق آثاری بسیار پیشرو و جذاب است، برخی از کارهای او مثل یک مجموعه مسکونی ساده به نظر می رسند ولی طرح های جدیدش بسیار آوانگارد هستند. کارهای او را که ببینید… حس میکنید که ما نسبت به این برادرا در عصر حجر زندگی میکنیم.
در مورد این معمار در وبگاه گسترش معماری بخوانید :
ژان نوول در سال ۱۹۴۵ در دهکده ای در جنوب غربی فرانسه متولد شد. او هنگامی که مدرسه می رفت با یک شرکت معماری وارد کار شد. در سال ۱۹۷۵ دفتر خود را گشود و در چندین رقابت شرکت کرد…
و نیز در وبگاه کافه دیزاین برخی از کارهای او را ببینید:
… ” ژان نوول ” از طرح ساختمان ۷۵ طبقه خود در نیویورک که همجوار ” موزه هنر های مدرن ” است ، پرده برداری کرد. این آسمان خراش در خیابان ” ۵۳ ” در زمینی به مساحت ۱۵۸۰ متر مربع بنا خواهد شد و شامل هتل ، آپارتمان های مجلل و سه طبقه برای گسترش فضای نمایشگاهی ” موما MOMA ” خواهد بود [ این فضا حدود ۴۶۴۵ متر مربع زیر بناست و از طبقات دو تا پنج به آن اختصاص داده می شود]. اما اینکه چرا سه طبقه این آسمان خراش به ” موزه هنرهای مدرن ” اختصاص داده می شود :
حدود سه سال پیش این موزه مبلغ ۸۵۸ میلیون دلار را برای گسترش موزه هزینه کرد و …
کتاب را از آدرس های زیر دانلود کنید:

لینک دانلود ۱( سرور ۴shared ) : معرفی معمار معاصر: ژان نوول
لینک دانلود ۳( سرور mediafire) : معرفی معمار معاصر: ژان نوول
پسورد فایل : www.memarchitect.com
حجم فایل : حدود ۳۳ مگابایت
فرمت فایل : pdf تصویری
تعداد صفحات : ۸۲ صفحه